Muradiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 9.859 kişi (TÜİK).
Muradiye Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muradiye Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muradiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.859 kişidir. 2007 yılında 8.922 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,0 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Muradiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muradiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.859 kişidir. 2007 yılında 8.922 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,5 arttı.
Muradiye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Muradiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 9.859 | 0,8 |
| 2021 | 9.784 | 0,2 |
| 2020 | 9.768 | 0,4 |
| 2019 | 9.727 | 0,4 |
| 2018 | 9.689 | 0,8 |
| 2017 | 9.612 | 1,4 |
| 2016 | 9.482 | 3,3 |
| 2015 | 9.181 | 1,4 |
| 2014 | 9.055 | 2,2 |
| 2013 | 8.860 | 1,8 |
| 2012 | 8.704 | -0,2 |
| 2011 | 8.725 | 0,7 |
| 2010 | 8.663 | -0,1 |
| 2009 | 8.672 | -2,0 |
| 2008 | 8.850 | -0,8 |
| 2007 | 8.922 | - |
Muradiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muradiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muradiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.478, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %43,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.424 | 43,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.229 | 40,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 207 | 3,7 |
| Nazif Kara | DP | 183 | 3,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 153 | 2,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 83 | 1,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 78 | 1,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 62 | 1,1 |
| Hasan Aydın | BTP | 27 | 0,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 23 | 0,4 |
| Diğer (12) | 62 | 1,1 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.478, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %39,0 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,0 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 2.149 | 39,0 |
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 1.541 | 28,0 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 1.015 | 18,4 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 287 | 5,2 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 236 | 4,3 |
| Mecit Akgüç | DEM Parti | 75 | 1,4 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 50 | 0,9 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 45 | 0,8 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 43 | 0,8 |
| Orhan Hayri Şener | MEMLEKET | 19 | 0,3 |
| Diğer (6) | 51 | 0,9 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.478, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %39,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.164 | 39,5 |
| CHP | 1.601 | 29,2 |
| DP | 650 | 11,9 |
| İYİ PARTİ | 399 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 275 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 90 | 1,6 |
| DEM Parti | 81 | 1,5 |
| BTP | 77 | 1,4 |
| DSP | 40 | 0,7 |
| MEMLEKET | 25 | 0,5 |
| Diğer (9) | 72 | 1,3 |
Muradiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muradiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.371, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %55,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.614 | 55,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.463 | 37,7 |
| Sinan Oğan | 425 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 36 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.379, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %58,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.672 | 58,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.620 | 41,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.371, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %38,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.523 | 38,8 |
| CHP | 1.489 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 824 | 12,7 |
| MHP | 706 | 10,9 |
| YENİDEN REFAH | 297 | 4,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 204 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 170 | 2,6 |
| MEMLEKET | 80 | 1,2 |
| BBP | 46 | 0,7 |
| AP | 20 | 0,3 |
| Diğer (12) | 88 | 1,4 |