Çamlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 145 kişi (TÜİK).
Çamlıca Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlıca Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2013 yılında 165 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,954 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 145 |
Çamlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2013 yılında 165 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,1 azaldı.
Çamlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 145 | 2,8 |
| 2021 | 141 | -4,7 |
| 2020 | 148 | 18,4 |
| 2019 | 125 | -9,4 |
| 2018 | 138 | -4,2 |
| 2017 | 144 | -5,3 |
| 2016 | 152 | 2,0 |
| 2015 | 149 | -9,1 |
| 2014 | 164 | -0,6 |
| 2013 | 165 | - |
Çamlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %54,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 73 | 54,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 52 | 38,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 2,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %46,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 61 | 46,9 |
| Şükrü Erdem | CHP | 51 | 39,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 11 | 8,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,8 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %48,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %39,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 62 | 48,4 |
| CHP | 51 | 39,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| DEM Parti | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Çamlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %65,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 29,1 |
| Sinan Oğan | 5 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 33,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 48 | 41,4 |
| CHP | 28 | 24,1 |
| MHP | 24 | 20,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| AP | 1 | 0,9 |