Camandar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Camandar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 137 kişi (TÜİK).
Camandar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Camandar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Camandar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,518 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 137 |
Camandar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Camandar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı.
Camandar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Camandar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 137 | 1,5 |
| 2021 | 135 | -10,6 |
| 2020 | 151 | -1,9 |
| 2019 | 154 | -7,2 |
| 2018 | 166 | 39,5 |
| 2017 | 119 | -4,8 |
| 2016 | 125 | -3,1 |
| 2015 | 129 | -4,4 |
| 2014 | 135 | -3,6 |
| 2013 | 140 | - |
Camandar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Camandar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Camandar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %67,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 77 | 67,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 29 | 25,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 1,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %59,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 69 | 59,5 |
| Şükrü Erdem | CHP | 28 | 24,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 10 | 8,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 2 | 1,7 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 1,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %61,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 69 | 61,1 |
| CHP | 27 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 9,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
Camandar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Camandar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %80,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 80,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 15,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %79,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 79,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 20,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %40,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 47 | 40,2 |
| AK PARTİ | 41 | 35,0 |
| CHP | 10 | 8,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 6,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |