Çanıllı Çiğdemci Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 345 kişi (TÜİK).
Çanıllı Çiğdemci Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 345 kişidir. 2007 yılında 510 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %72,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çanıllı Çiğdemci Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 345 kişidir. 2007 yılında 510 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,4 azaldı.
Çanıllı Çiğdemci Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çanıllı Çiğdemci Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 345 | -1,7 |
| 2021 | 351 | -4,1 |
| 2020 | 366 | -2,1 |
| 2019 | 374 | 3,3 |
| 2018 | 362 | -5,2 |
| 2017 | 382 | -1,0 |
| 2016 | 386 | -3,7 |
| 2015 | 401 | 5,5 |
| 2014 | 380 | -5,5 |
| 2013 | 402 | -5,9 |
| 2012 | 427 | -1,2 |
| 2011 | 432 | -5,5 |
| 2010 | 457 | -11,6 |
| 2009 | 517 | -7,8 |
| 2008 | 561 | 10,0 |
| 2007 | 510 | - |
Çanıllı Çiğdemci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çanıllı Çiğdemci Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %83,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %15,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 245 | 83,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 45 | 15,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %72,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %14,5 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 208 | 72,0 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 42 | 14,5 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 17 | 5,9 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 15 | 5,2 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 4 | 1,4 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Taylan Tezcan | YTP | 1 | 0,3 |
| Yusuf Alpsoy | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %62,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 182 | 62,8 |
| İYİ PARTİ | 52 | 17,9 |
| MHP | 35 | 12,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| EMEP | 2 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
Çanıllı Çiğdemci Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çanıllı Çiğdemci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 300, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %50,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 139 | 50,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 24 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 300, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 148 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 116 | 43,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 300, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %46,9 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 130 | 46,9 |
| AK PARTİ | 62 | 22,4 |
| CHP | 44 | 15,9 |
| VATAN PARTİSİ | 9 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 3,2 |
| MHP | 8 | 2,9 |
| MEMLEKET | 3 | 1,1 |
| AP | 3 | 1,1 |
| BBP | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,1 |