Ortabereket Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Ortabereket Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 342 kişi (TÜİK).
Ortabereket Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ortabereket Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ortabereket Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 342 kişidir. 2013 yılında 391 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %29,6 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ortabereket Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ortabereket Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 342 kişidir. 2013 yılında 391 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,5 azaldı.
Ortabereket Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ortabereket Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 342 | -5,8 |
| 2021 | 363 | -10,1 |
| 2020 | 404 | -4,7 |
| 2019 | 424 | 2,9 |
| 2018 | 412 | 9,9 |
| 2017 | 375 | 0,3 |
| 2016 | 374 | -8,6 |
| 2015 | 409 | -3,8 |
| 2014 | 425 | 8,7 |
| 2013 | 391 | - |
Ortabereket Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ortabereket Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ortabereket Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 486, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %51,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 230 | 51,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 189 | 42,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 2,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 5 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 486, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %29,6 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 127 | 29,6 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 111 | 25,9 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 91 | 21,2 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 53 | 12,3 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 19 | 4,4 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 12 | 2,8 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,4 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 3 | 0,7 |
| Doğa Baybuğa | EMEP | 2 | 0,5 |
| Avni Akkoç | SAADET | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 486, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %31,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 136 | 31,4 |
| CHP | 135 | 31,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 82 | 18,9 |
| DSP | 33 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 14 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| HKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Ortabereket Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ortabereket Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %55,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 154 | 55,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 118 | 42,5 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 115 | 43,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 296, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %33,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 92 | 33,6 |
| CHP | 65 | 23,7 |
| İYİ PARTİ | 51 | 18,6 |
| MHP | 32 | 11,7 |
| BBP | 12 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,3 |
| TİP | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |