Çanşa Kale Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Çanşa Kale Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.247 kişi (TÜİK).
Çanşa Kale Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çanşa Kale Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çanşa Kale Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.247 kişidir. 2007 yılında 1.761 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,8 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çanşa Kale Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çanşa Kale Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.247 kişidir. 2007 yılında 1.761 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,2 azaldı.
Çanşa Kale Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çanşa Kale Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.247 | 0,6 |
| 2021 | 1.240 | -0,1 |
| 2020 | 1.241 | -0,6 |
| 2019 | 1.249 | -1,3 |
| 2018 | 1.265 | -5,2 |
| 2017 | 1.334 | -3,3 |
| 2016 | 1.380 | -2,3 |
| 2015 | 1.413 | -3,5 |
| 2014 | 1.465 | -1,4 |
| 2013 | 1.486 | -1,6 |
| 2012 | 1.510 | -5,0 |
| 2011 | 1.589 | -3,3 |
| 2010 | 1.644 | -2,1 |
| 2009 | 1.679 | -6,6 |
| 2008 | 1.798 | 2,1 |
| 2007 | 1.761 | - |
Çanşa Kale Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çanşa Kale Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çanşa Kale Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 976, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %60,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 491 | 60,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 275 | 34,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 13 | 1,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 1,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 976, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %51,8 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 413 | 51,8 |
| Erdal Dal | MHP | 320 | 40,1 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 33 | 4,1 |
| Ömer Karakoç | SAADET | 9 | 1,1 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 8 | 1,0 |
| Duygu Ün | HKP | 3 | 0,4 |
| Ahmet Dönmez | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Abdullah Göllü | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Mustafa Demir | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 976, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %52,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 416 | 52,2 |
| MHP | 313 | 39,3 |
| İYİ PARTİ | 32 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,4 |
| SAADET | 7 | 0,9 |
| BTP | 4 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| DP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,8 |
Çanşa Kale Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çanşa Kale Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 998, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 526 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 249 | 28,8 |
| Sinan Oğan | 79 | 9,1 |
| Muharrem İnce | 10 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 998, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 566 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 288 | 33,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 998, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %37,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 321 | 37,3 |
| MHP | 169 | 19,6 |
| İYİ PARTİ | 135 | 15,7 |
| CHP | 124 | 14,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 2,2 |
| BBP | 15 | 1,7 |
| MEMLEKET | 11 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 0,9 |
| TİP | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 15 | 1,7 |