Halilağa Tabakhane Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 92 kişi (TÜİK).
Halilağa Tabakhane Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2007 yılında 120 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,4 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Halilağa Tabakhane Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2007 yılında 120 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,3 azaldı.
Halilağa Tabakhane Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Halilağa Tabakhane Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 92 | -7,1 |
| 2021 | 99 | -16,8 |
| 2020 | 119 | -5,6 |
| 2019 | 126 | -13,1 |
| 2018 | 145 | -2,7 |
| 2017 | 149 | -6,9 |
| 2016 | 160 | -1,2 |
| 2015 | 162 | -9,5 |
| 2014 | 179 | -8,2 |
| 2013 | 195 | -3,0 |
| 2012 | 201 | -17,6 |
| 2011 | 244 | 0,8 |
| 2010 | 242 | -12,6 |
| 2009 | 277 | -9,5 |
| 2008 | 306 | 155,0 |
| 2007 | 120 | - |
Halilağa Tabakhane Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Halilağa Tabakhane Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %65,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 41 | 65,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 23,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 4,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,6 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 1,6 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 1,6 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %61,4 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %26,3 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 35 | 61,4 |
| Erdal Dal | MHP | 15 | 26,3 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 5 | 8,8 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 1 | 1,8 |
| Abdulkadir Eregiz | MİLLET | 1 | 1,8 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 67, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %53,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 31 | 53,5 |
| MHP | 21 | 36,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| MİLLET | 1 | 1,7 |
Halilağa Tabakhane Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Halilağa Tabakhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %64,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 64,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 27,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %98,7. En çok oyu %61,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 45 | 61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 38,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %43,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 32 | 43,8 |
| MHP | 15 | 20,6 |
| CHP | 15 | 20,6 |
| İYİ PARTİ | 8 | 11,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,7 |
| MEMLEKET | 1 | 1,4 |