Çayırlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Çayırlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 179 kişi (TÜİK).
Çayırlı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çayırlı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çayırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,4 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çayırlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çayırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,3 azaldı.
Çayırlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çayırlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 179 | -1,1 |
| 2021 | 181 | -2,2 |
| 2020 | 185 | -10,2 |
| 2019 | 206 | -6,8 |
| 2018 | 221 | 16,3 |
| 2017 | 190 | -4,5 |
| 2016 | 199 | -2,9 |
| 2015 | 205 | 0,0 |
| 2014 | 205 | -14,9 |
| 2013 | 241 | 21,1 |
| 2012 | 199 | -11,9 |
| 2011 | 226 | 5,1 |
| 2010 | 215 | -9,3 |
| 2009 | 237 | -8,1 |
| 2008 | 258 | 26,5 |
| 2007 | 204 | - |
Çayırlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çayırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çayırlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %58,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 112 | 58,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 73 | 38,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Figen Topal | TKH | 2 | 1,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %42,4 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 83 | 42,4 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 81 | 41,3 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 25 | 12,8 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 3 | 1,5 |
| Şevval Kazancı | BTP | 2 | 1,0 |
| Recai Canoruç | ANAP | 1 | 0,5 |
| Can Aybars Bilgicier | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %50,3 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %29,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 96 | 50,3 |
| CHP | 56 | 29,3 |
| MHP | 28 | 14,7 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| BTP | 2 | 1,1 |
| TKH | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Çayırlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çayırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %64,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 64,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 26,5 |
| Sinan Oğan | 14 | 8,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 173, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %68,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 68,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 31,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %32,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 52 | 32,7 |
| MHP | 38 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 31 | 19,5 |
| CHP | 19 | 11,9 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,8 |
| BBP | 5 | 3,1 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| ANAP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,3 |