Topaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Topaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 488 kişi (TÜİK).
Topaklı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Topaklı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Topaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 488 kişidir. 2007 yılında 583 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Topaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Topaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 488 kişidir. 2007 yılında 583 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,3 azaldı.
Topaklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Topaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 488 | 0,4 |
| 2021 | 486 | 0,0 |
| 2020 | 486 | -6,0 |
| 2019 | 517 | -8,3 |
| 2018 | 564 | 15,6 |
| 2017 | 488 | -2,6 |
| 2016 | 501 | -7,1 |
| 2015 | 539 | -5,3 |
| 2014 | 569 | -4,8 |
| 2013 | 598 | 7,2 |
| 2012 | 558 | 4,1 |
| 2011 | 536 | -1,7 |
| 2010 | 545 | -8,9 |
| 2009 | 598 | -2,9 |
| 2008 | 616 | 5,7 |
| 2007 | 583 | - |
Topaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Topaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Topaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %47,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 213 | 47,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 212 | 47,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %34,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 155 | 34,2 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 146 | 32,2 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 124 | 27,4 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 10 | 2,2 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 3 | 0,7 |
| Selim Akgül | SAADET | 3 | 0,7 |
| Şevval Kazancı | BTP | 2 | 0,4 |
| Aziz Er | YTP | 2 | 0,4 |
| Recai Canoruç | ANAP | 1 | 0,2 |
| Nilgün Birbaş | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 1,3 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %33,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,6 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 145 | 33,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 136 | 31,6 |
| CHP | 117 | 27,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| SAADET | 5 | 1,2 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |
Topaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Topaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 408, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 293 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 14,5 |
| Sinan Oğan | 20 | 5,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 410, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %82,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 309 | 82,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 17,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 408, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %45,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 168 | 45,5 |
| AK PARTİ | 110 | 29,8 |
| İYİ PARTİ | 27 | 7,3 |
| CHP | 26 | 7,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 1,1 |
| BBP | 3 | 0,8 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |