Çimşit Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Çimşit Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 138 kişi (TÜİK).
Çimşit Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çimşit Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çimşit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 138 kişidir. 2007 yılında 135 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,0 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 11,513 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 138 |
Çimşit Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çimşit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 138 kişidir. 2007 yılında 135 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,2 arttı.
Çimşit Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çimşit Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 138 | 7,0 |
| 2021 | 129 | -3,7 |
| 2020 | 134 | -5,0 |
| 2019 | 141 | -14,0 |
| 2018 | 164 | 34,4 |
| 2017 | 122 | -10,3 |
| 2016 | 136 | 2,3 |
| 2015 | 133 | -2,2 |
| 2014 | 136 | -6,2 |
| 2013 | 145 | 28,3 |
| 2012 | 113 | -17,5 |
| 2011 | 137 | 3,0 |
| 2010 | 133 | 0,0 |
| 2009 | 133 | -0,7 |
| 2008 | 134 | -0,7 |
| 2007 | 135 | - |
Çimşit Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çimşit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çimşit Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %102,9. En çok oyu %60,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 83 | 60,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 53 | 38,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %53,0 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 70 | 53,0 |
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 60 | 45,5 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %55,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %43,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 76 | 55,5 |
| CHP | 59 | 43,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
Çimşit Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çimşit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %67,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 68 | 67,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 28,7 |
| Sinan Oğan | 4 | 4,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %74,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 74,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 25,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %28,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 28,2 |
| İYİ PARTİ | 26 | 25,2 |
| MHP | 24 | 23,3 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 7,8 |
| CHP | 8 | 7,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,8 |
| ANAP | 1 | 1,0 |