Çöreler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Çöreler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 552 kişi (TÜİK).
Çöreler Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çöreler Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çöreler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 552 kişidir. 2013 yılında 700 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,0 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çöreler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çöreler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 552 kişidir. 2013 yılında 700 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı.
Çöreler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çöreler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 552 | -0,4 |
| 2021 | 554 | 0,5 |
| 2020 | 551 | -4,7 |
| 2019 | 578 | -1,5 |
| 2018 | 587 | -1,0 |
| 2017 | 593 | -2,8 |
| 2016 | 610 | -10,8 |
| 2015 | 684 | -2,0 |
| 2014 | 698 | -0,3 |
| 2013 | 700 | - |
Çöreler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çöreler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çöreler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 474, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %41,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %37,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 181 | 41,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 166 | 37,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 61 | 13,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 14 | 3,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,5 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (7) | 7 | 1,6 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 474, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %45,0 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 197 | 45,0 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 174 | 39,7 |
| Vildan Koç | CHP | 33 | 7,5 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 9 | 2,0 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 9 | 2,0 |
| Süleyman Dinç | BTP | 4 | 0,9 |
| Ömer Din | SAADET | 4 | 0,9 |
| Cihan Özen | DSP | 2 | 0,5 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Yüksel Esen | DP | 2 | 0,5 |
| Diğer (1) | 2 | 0,5 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 474, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %61,9 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %16,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 265 | 61,9 |
| AK PARTİ | 72 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 55 | 12,8 |
| CHP | 20 | 4,7 |
| BTP | 6 | 1,4 |
| DSP | 2 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| DP | 2 | 0,5 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
Çöreler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çöreler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 225 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 136 | 33,9 |
| Sinan Oğan | 34 | 8,5 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %60,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 242 | 60,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 156 | 39,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %39,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,0 ile BBP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 156 | 39,1 |
| BBP | 64 | 16,0 |
| İYİ PARTİ | 56 | 14,0 |
| CHP | 48 | 12,0 |
| GENÇPARTİ | 24 | 6,0 |
| MHP | 17 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,0 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| AP | 3 | 0,8 |
| Diğer (7) | 9 | 2,2 |