Dağşeyhler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Dağşeyhler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 50 kişi (TÜİK).
Dağşeyhler Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dağşeyhler Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dağşeyhler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,6 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Dağşeyhler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dağşeyhler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,6 arttı.
Dağşeyhler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dağşeyhler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 50 | 2,0 |
| 2021 | 49 | 2,1 |
| 2020 | 48 | 4,3 |
| 2019 | 46 | -8,0 |
| 2018 | 50 | 47,1 |
| 2017 | 34 | 0,0 |
| 2016 | 34 | -5,6 |
| 2015 | 36 | -2,7 |
| 2014 | 37 | -2,6 |
| 2013 | 38 | - |
Dağşeyhler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dağşeyhler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dağşeyhler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %104,5. En çok oyu %60,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 26 | 60,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 9 | 20,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 9,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 7,0 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 2,3 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %104,5. En çok oyu %35,6 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 16 | 35,6 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 14 | 31,1 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 10 | 22,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 5 | 11,1 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %104,5. En çok oyu %31,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 14 | 31,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 27,3 |
| AK PARTİ | 10 | 22,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 15,9 |
| BTP | 1 | 2,3 |
Dağşeyhler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dağşeyhler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %53,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 38,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 7,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 42,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %34,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %28,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 18 | 34,6 |
| AK PARTİ | 15 | 28,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 15,4 |
| MHP | 4 | 7,7 |
| AB | 2 | 3,9 |
| HAK-PAR | 1 | 1,9 |
| BBP | 1 | 1,9 |
| ANAP | 1 | 1,9 |
| CHP | 1 | 1,9 |