Dilekler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Dilekler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 269 kişi (TÜİK).
Dilekler Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dilekler Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dilekler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2007 yılında 1.881 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,8 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Dilekler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dilekler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2007 yılında 1.881 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,7 azaldı.
Dilekler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dilekler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 269 | -11,5 |
| 2021 | 304 | -29,3 |
| 2020 | 430 | -17,9 |
| 2019 | 524 | -13,2 |
| 2018 | 604 | -18,4 |
| 2017 | 740 | -17,2 |
| 2016 | 894 | -11,0 |
| 2015 | 1.004 | -1,5 |
| 2014 | 1.019 | -13,5 |
| 2013 | 1.178 | -7,0 |
| 2012 | 1.266 | -8,9 |
| 2011 | 1.390 | -10,6 |
| 2010 | 1.554 | -5,4 |
| 2009 | 1.643 | -7,9 |
| 2008 | 1.783 | -5,2 |
| 2007 | 1.881 | - |
Dilekler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dilekler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dilekler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %73,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 90 | 73,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 22,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,8 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,8 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %60,8 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %24,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 76 | 60,8 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 31 | 24,8 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,6 |
| Bülent Belovacıklı | BTP | 3 | 2,4 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 2 | 1,6 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Gizem Ece Atasoy | ANAP | 1 | 0,8 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Burak Yıldız | AB PARTİ | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %59,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 73 | 59,4 |
| AK PARTİ | 32 | 26,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 6,5 |
| BTP | 3 | 2,4 |
| TİP | 2 | 1,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| DEM Parti | 1 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |
Dilekler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dilekler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 79 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 42,3 |
| Sinan Oğan | 7 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %74,5. En çok oyu %58,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 87 | 58,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 41,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %33,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 50 | 33,6 |
| CHP | 42 | 28,2 |
| İYİ PARTİ | 30 | 20,1 |
| MHP | 7 | 4,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |