Topraklık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Topraklık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.760 kişi (TÜİK).
Topraklık Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Topraklık Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Topraklık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.760 kişidir. 2007 yılında 2.047 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Topraklık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Topraklık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.760 kişidir. 2007 yılında 2.047 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,0 azaldı.
Topraklık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Topraklık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.760 | 6,0 |
| 2021 | 1.660 | 2,4 |
| 2020 | 1.621 | -4,5 |
| 2019 | 1.698 | -0,1 |
| 2018 | 1.699 | -0,5 |
| 2017 | 1.708 | -0,2 |
| 2016 | 1.711 | 18,6 |
| 2015 | 1.443 | -13,8 |
| 2014 | 1.674 | -4,7 |
| 2013 | 1.757 | -7,0 |
| 2012 | 1.890 | -1,1 |
| 2011 | 1.911 | -3,0 |
| 2010 | 1.971 | -3,0 |
| 2009 | 2.033 | 10,0 |
| 2008 | 1.848 | -9,7 |
| 2007 | 2.047 | - |
Topraklık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Topraklık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Topraklık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %68,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 527 | 68,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 176 | 22,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 15 | 1,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 0,9 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 6 | 0,8 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %76,2. En çok oyu %58,1 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %22,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 450 | 58,1 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 177 | 22,8 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 32 | 4,1 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 28 | 3,6 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 20 | 2,6 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 18 | 2,3 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 13 | 1,7 |
| Zafer Demiray | YTP | 11 | 1,4 |
| Tahsin Murat Demirbaş | VATAN PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| Diğer (11) | 18 | 2,3 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %75,2. En çok oyu %58,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 440 | 58,4 |
| AK PARTİ | 166 | 22,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 47 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 25 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 2,8 |
| DEM Parti | 17 | 2,2 |
| TİP | 13 | 1,7 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| SAADET | 3 | 0,4 |
| Diğer (8) | 13 | 1,7 |
Topraklık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Topraklık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %62,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 581 | 62,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 277 | 29,8 |
| Sinan Oğan | 67 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %66,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 598 | 66,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 296 | 33,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.055, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %38,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 361 | 38,8 |
| AK PARTİ | 181 | 19,4 |
| İYİ PARTİ | 180 | 19,3 |
| MHP | 71 | 7,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 43 | 4,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 38 | 4,1 |
| MEMLEKET | 11 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| BBP | 8 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 0,4 |
| Diğer (8) | 17 | 1,8 |