Eğri Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Eğri Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 67 kişi (TÜİK).
Eğri Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eğri Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eğri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 72 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,7 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Eğri Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eğri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 72 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,9 azaldı.
Eğri Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Eğri Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 67 | -5,6 |
| 2021 | 71 | -4,1 |
| 2020 | 74 | -6,3 |
| 2019 | 79 | -21,8 |
| 2018 | 101 | 38,4 |
| 2017 | 73 | 1,4 |
| 2016 | 72 | 4,3 |
| 2015 | 69 | -8,0 |
| 2014 | 75 | 4,2 |
| 2013 | 72 | - |
Eğri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eğri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eğri Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %72,8. En çok oyu %50,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 38 | 50,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 36,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 5,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 5,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %72,8. En çok oyu %46,7 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 35 | 46,7 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 29 | 38,7 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 10 | 13,3 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %72,8. En çok oyu %40,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 40,3 |
| CHP | 31 | 40,3 |
| SAADET | 8 | 10,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 7,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
Eğri Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eğri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %73,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 73,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 26,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %48,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 48,3 |
| MHP | 8 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 7 | 12,1 |
| CHP | 6 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 6,9 |
| MEMLEKET | 1 | 1,7 |
| BBP | 1 | 1,7 |
| ANAP | 1 | 1,7 |