Kuruca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Kuruca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 106 kişi (TÜİK).
Kuruca Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuruca Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuruca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 106 kişidir. 2013 yılında 121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kuruca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuruca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 106 kişidir. 2013 yılında 121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,4 azaldı.
Kuruca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuruca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 106 | 0,0 |
| 2021 | 106 | -10,9 |
| 2020 | 119 | -7,8 |
| 2019 | 129 | -11,0 |
| 2018 | 145 | 31,8 |
| 2017 | 110 | 5,8 |
| 2016 | 104 | -8,8 |
| 2015 | 114 | 0,9 |
| 2014 | 113 | -6,6 |
| 2013 | 121 | - |
Kuruca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuruca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuruca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %56,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 54 | 56,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 42 | 43,8 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %50,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,2 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 48 | 50,5 |
| Ertunç Güngör | CHP | 42 | 44,2 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 3 | 3,2 |
| Korhan Özkıvanç | DEM Parti | 1 | 1,1 |
| Sevim Öner | HKP | 1 | 1,1 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %49,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %48,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 48 | 49,5 |
| AK PARTİ | 47 | 48,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
Kuruca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuruca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 30,3 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %66,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 66,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 34,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %45,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 41 | 45,6 |
| CHP | 16 | 17,8 |
| MHP | 15 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 7 | 7,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 4,4 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 3,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| GBP | 1 | 1,1 |