Ertuğrul Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Ertuğrul Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 12.900 kişi (TÜİK).
Ertuğrul Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ertuğrul Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ertuğrul Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.900 kişidir. 2007 yılında 2.471 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %422,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ertuğrul Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ertuğrul Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.900 kişidir. 2007 yılında 2.471 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %422,1 arttı.
Ertuğrul Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ertuğrul Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 12.900 | 1,5 |
| 2021 | 12.708 | 0,5 |
| 2020 | 12.644 | 4,9 |
| 2019 | 12.050 | 3,8 |
| 2018 | 11.610 | 3,9 |
| 2017 | 11.175 | 6,0 |
| 2016 | 10.538 | 4,4 |
| 2015 | 10.094 | 8,3 |
| 2014 | 9.322 | 2,5 |
| 2013 | 9.091 | -47,3 |
| 2012 | 17.253 | 33,5 |
| 2011 | 12.925 | 49,3 |
| 2010 | 8.657 | 47,0 |
| 2009 | 5.889 | 51,7 |
| 2008 | 3.882 | 57,1 |
| 2007 | 2.471 | - |
Ertuğrul Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ertuğrul Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ertuğrul Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.092, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %68,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %22,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.943 | 68,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.648 | 22,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 238 | 3,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 155 | 2,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 128 | 1,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 48 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 25 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 16 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,2 |
| Ayhan Keser | TKP | 9 | 0,1 |
| Diğer (14) | 50 | 0,7 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.092, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %64,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 4.640 | 64,0 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 1.656 | 22,9 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 360 | 5,0 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 173 | 2,4 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 154 | 2,1 |
| Gülten Üstünkaya | Bağımsız | 73 | 1,0 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 56 | 0,8 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 27 | 0,4 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 25 | 0,3 |
| Erdal Yıldız | BTP | 17 | 0,2 |
| Diğer (8) | 65 | 0,9 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.092, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %60,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.377 | 60,4 |
| AK PARTİ | 1.656 | 22,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 499 | 6,9 |
| İYİ PARTİ | 222 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 195 | 2,7 |
| DEM Parti | 73 | 1,0 |
| MEMLEKET | 37 | 0,5 |
| TİP | 37 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 35 | 0,5 |
| BTP | 17 | 0,2 |
| Diğer (13) | 95 | 1,3 |
Ertuğrul Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ertuğrul Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.067, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %63,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.317 | 63,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.471 | 29,3 |
| Sinan Oğan | 626 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 23 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.075, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %68,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.634 | 68,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.566 | 31,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.067, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %39,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.340 | 39,7 |
| AK PARTİ | 1.817 | 21,6 |
| İYİ PARTİ | 1.627 | 19,3 |
| MHP | 459 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 313 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 189 | 2,2 |
| TİP | 188 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 163 | 1,9 |
| MEMLEKET | 135 | 1,6 |
| BBP | 68 | 0,8 |
| Diğer (14) | 81 | 1,0 |