Altınşehir Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Altınşehir Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 18.823 kişi (TÜİK).
Altınşehir Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altınşehir Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altınşehir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.823 kişidir. 2007 yılında 4.347 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %333,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,9 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Altınşehir Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Altınşehir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.823 kişidir. 2007 yılında 4.347 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %333,0 arttı.
Altınşehir Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Altınşehir Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 18.823 | -0,5 |
| 2021 | 18.919 | 2,6 |
| 2020 | 18.444 | 1,9 |
| 2019 | 18.103 | 2,3 |
| 2018 | 17.703 | 2,6 |
| 2017 | 17.251 | 6,0 |
| 2016 | 16.282 | 5,9 |
| 2015 | 15.381 | 10,7 |
| 2014 | 13.893 | 9,8 |
| 2013 | 12.653 | 14,6 |
| 2012 | 11.037 | 21,4 |
| 2011 | 9.093 | 20,4 |
| 2010 | 7.550 | 22,6 |
| 2009 | 6.156 | 13,2 |
| 2008 | 5.439 | 25,1 |
| 2007 | 4.347 | - |
Altınşehir Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altınşehir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altınşehir Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.556, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %72,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %19,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 7.972 | 72,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.090 | 19,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 320 | 2,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 192 | 1,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 187 | 1,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 28 | 0,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 28 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 27 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 24 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 18 | 0,2 |
| Diğer (10) | 62 | 0,6 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.556, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %69,9 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %19,2 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 7.652 | 69,9 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 2.103 | 19,2 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 480 | 4,4 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 246 | 2,2 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 190 | 1,7 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 37 | 0,3 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 35 | 0,3 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 35 | 0,3 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 29 | 0,3 |
| Gülten Üstünkaya | Bağımsız | 28 | 0,3 |
| Diğer (9) | 106 | 1,0 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.556, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %66,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 7.275 | 66,6 |
| AK PARTİ | 2.074 | 19,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 639 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 340 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 219 | 2,0 |
| DEVA PARTİSİ | 57 | 0,5 |
| DEM Parti | 55 | 0,5 |
| TİP | 51 | 0,5 |
| MEMLEKET | 48 | 0,4 |
| BTP | 37 | 0,3 |
| Diğer (12) | 125 | 1,1 |
Altınşehir Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altınşehir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.593, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %67,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %25,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.600 | 67,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.271 | 25,8 |
| Sinan Oğan | 778 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 27 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.600, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %72,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %27,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.923 | 72,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.402 | 27,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.593, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %46,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.838 | 46,1 |
| AK PARTİ | 2.476 | 19,6 |
| İYİ PARTİ | 2.352 | 18,6 |
| MHP | 532 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 354 | 2,8 |
| TİP | 338 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 186 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 174 | 1,4 |
| MEMLEKET | 167 | 1,3 |
| BBP | 76 | 0,6 |
| Diğer (13) | 102 | 0,8 |