Esenler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)

Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Esenler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 43 kişi (TÜİK).

Esenler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Esenler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 26,768 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kızılcahamam

Nüfus (2022)

43

Esenler Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,5 arttı.

Esenler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Esenler Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 43 -4,4
2021 45 -10,0
2020 50 -15,3
2019 59 18,0
2018 50 212,5
2017 16 23,1
2016 13 -40,9
2015 22 0,0
2014 22 -35,3
2013 34 -

Esenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Esenler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %57,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 52 57,8
Turgut Altınok AK PARTİ 32 35,6
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 6 6,7

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %101,1. En çok oyu %53,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Coşkun Ünal CHP 48 53,9
Süleyman Acar AK PARTİ 32 36,0
Selçuk Kırmızı İYİ PARTİ 6 6,7
Doğucan Hançer YTP 1 1,1
Veysel Üzmez SAADET 1 1,1
- Bağımsız 1 1,1

Kızılcahamam Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %101,1. En çok oyu %51,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,8 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 45 51,1
AK PARTİ 35 39,8
İYİ PARTİ 6 6,8
YENİDEN REFAH 1 1,1
ZAFER PARTİSİ 1 1,1

Esenler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %70,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 26 70,3
Kemal Kılıçdaroğlu 9 24,3
Muharrem İnce 1 2,7
Sinan Oğan 1 2,7

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %67,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 21 67,7
Kemal Kılıçdaroğlu 10 32,3

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %34,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,6 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 12 34,3
MHP 10 28,6
CHP 5 14,3
İYİ PARTİ 4 11,4
YENİDEN REFAH 2 5,7
YP 1 2,9
HKP 1 2,9

Haritalar

Esenler Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kızılcahamam ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik