Uğurlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 122 kişi (TÜİK).
Uğurlu Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uğurlu Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uğurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 101 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,864 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 122 |
Uğurlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uğurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 101 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,8 arttı.
Uğurlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Uğurlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 122 | 1,7 |
| 2021 | 120 | -10,4 |
| 2020 | 134 | -18,8 |
| 2019 | 165 | -24,3 |
| 2018 | 218 | 144,9 |
| 2017 | 89 | -3,3 |
| 2016 | 92 | -7,1 |
| 2015 | 99 | -3,9 |
| 2014 | 103 | 2,0 |
| 2013 | 101 | - |
Uğurlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uğurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uğurlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %52,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %47,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 61 | 52,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 55 | 47,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %54,0 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %43,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 60 | 54,0 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 48 | 43,2 |
| - | Bağımsız | 2 | 1,8 |
| Sümeyra Yılmaz | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %52,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %44,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 60 | 52,2 |
| AK PARTİ | 51 | 44,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
Uğurlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uğurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %75,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74 | 75,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 23,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 23,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %43,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 43 | 43,9 |
| MHP | 26 | 26,5 |
| İYİ PARTİ | 18 | 18,4 |
| CHP | 7 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |