Eskibalçık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Eskibalçık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 112 kişi (TÜİK).
Eskibalçık Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eskibalçık Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eskibalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 118 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,026 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 112 |
Eskibalçık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eskibalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 118 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,1 azaldı.
Eskibalçık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Eskibalçık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 112 | 14,3 |
| 2021 | 98 | -1,0 |
| 2020 | 99 | 0,0 |
| 2019 | 99 | 3,1 |
| 2018 | 96 | 1,1 |
| 2017 | 95 | -8,7 |
| 2016 | 104 | 0,0 |
| 2015 | 104 | -9,6 |
| 2014 | 115 | -2,5 |
| 2013 | 118 | - |
Eskibalçık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eskibalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eskibalçık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %47,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 56 | 47,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 40 | 34,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 3,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 1,7 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %47,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 55 | 47,0 |
| Şükrü Erdem | CHP | 37 | 31,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 7 | 6,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 3,4 |
| Salim Demiray | DSP | 3 | 2,6 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 2,6 |
| Necip Albayrak | BTP | 2 | 1,7 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %40,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 46 | 40,0 |
| CHP | 41 | 35,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 7,8 |
| DSP | 5 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,3 |
| DP | 3 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| SAADET | 2 | 1,7 |
| BTP | 1 | 0,9 |
| MİLLET | 1 | 0,9 |
Eskibalçık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eskibalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %81,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 81,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 15,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %83,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 83,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 16,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 116, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 41 | 41,4 |
| MHP | 28 | 28,3 |
| CHP | 11 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| AB | 3 | 3,0 |
| HKP | 2 | 2,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,0 |
| BBP | 1 | 1,0 |
| TİP | 1 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 1,0 |