Bük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Bük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 215 kişi (TÜİK).
Bük Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bük Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 215 kişidir. 2013 yılında 276 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 10,027 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 215 |
Bük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 215 kişidir. 2013 yılında 276 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,1 azaldı.
Bük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 215 | 1,4 |
| 2021 | 212 | -4,9 |
| 2020 | 223 | -1,3 |
| 2019 | 226 | -2,6 |
| 2018 | 232 | -2,9 |
| 2017 | 239 | -2,4 |
| 2016 | 245 | -3,2 |
| 2015 | 253 | -4,2 |
| 2014 | 264 | -4,3 |
| 2013 | 276 | - |
Bük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %42,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 53 | 42,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 49 | 39,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 4,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 4,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 5 | 4,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,8 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 1,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %35,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 46 | 35,1 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 39 | 29,8 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 16 | 12,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 11 | 8,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 11 | 8,4 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 1,5 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 0,8 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,8 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 1,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %36,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 43 | 36,8 |
| MHP | 32 | 27,4 |
| MEMLEKET | 14 | 12,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 7,7 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 7,7 |
| SAADET | 3 | 2,6 |
| DSP | 1 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,5 |
Bük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %68,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 68,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 18,6 |
| Sinan Oğan | 16 | 9,9 |
| Muharrem İnce | 5 | 3,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %72,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 113 | 72,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 27,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %47,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 47,5 |
| MHP | 25 | 15,8 |
| CHP | 16 | 10,1 |
| İYİ PARTİ | 16 | 10,1 |
| BBP | 5 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,9 |
| ANAP | 2 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| Diğer (2) | 2 | 1,3 |