Fasıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Fasıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 101 kişi (TÜİK).
Fasıl Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fasıl Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fasıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 101 kişidir. 2013 yılında 132 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Fasıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fasıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 101 kişidir. 2013 yılında 132 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,5 azaldı.
Fasıl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Fasıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 101 | 9,8 |
| 2021 | 92 | -9,8 |
| 2020 | 102 | -14,3 |
| 2019 | 119 | -7,8 |
| 2018 | 129 | -2,3 |
| 2017 | 132 | -4,3 |
| 2016 | 138 | 4,5 |
| 2015 | 132 | 7,3 |
| 2014 | 123 | -6,8 |
| 2013 | 132 | - |
Fasıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fasıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fasıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %51,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 55 | 51,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 41 | 38,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 4,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 4,7 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %41,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Özer Kasap (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 42 | 41,2 |
| Özer Kasap | CHP | 36 | 35,3 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 18 | 17,6 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 5 | 4,9 |
| Kutlu Çınar | SAADET | 1 | 1,0 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %44,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 44,2 |
| CHP | 33 | 31,7 |
| İYİ PARTİ | 15 | 14,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| EMEP | 1 | 1,0 |
| SAADET | 1 | 1,0 |
Fasıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fasıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %72,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 72,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 21,6 |
| Sinan Oğan | 5 | 5,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %75,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 75,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 24,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %45,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 45,5 |
| MHP | 20 | 22,7 |
| İYİ PARTİ | 16 | 18,2 |
| CHP | 7 | 8,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,3 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| AP | 1 | 1,1 |