Feruz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Feruz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 200 kişi (TÜİK).
Feruz Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Feruz Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Feruz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 200 kişidir. 2013 yılında 154 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,8 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Feruz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Feruz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 200 kişidir. 2013 yılında 154 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,9 arttı.
Feruz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Feruz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 200 | -2,4 |
| 2021 | 205 | -8,5 |
| 2020 | 224 | -15,8 |
| 2019 | 266 | -4,0 |
| 2018 | 277 | 64,9 |
| 2017 | 168 | -4,0 |
| 2016 | 175 | 4,2 |
| 2015 | 168 | -2,9 |
| 2014 | 173 | 12,3 |
| 2013 | 154 | - |
Feruz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Feruz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Feruz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %62,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 187 | 62,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 75 | 25,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 22 | 7,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 1,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,7 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %47,8 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı, ikinci sırada %18,6 ile Tevfik Eren (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 141 | 47,8 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 55 | 18,6 |
| İzzet Demircioğlu | CHP | 43 | 14,6 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 20 | 6,8 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 19 | 6,4 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 8 | 2,7 |
| Avni Akkoç | SAADET | 4 | 1,4 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 2 | 0,7 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %47,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %16,2 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 138 | 47,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 47 | 16,2 |
| CHP | 36 | 12,4 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 19 | 6,5 |
| DSP | 8 | 2,8 |
| SAADET | 4 | 1,4 |
| BTP | 3 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| EMEP | 2 | 0,7 |
| Diğer (2) | 3 | 1,0 |
Feruz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Feruz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %83,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 158 | 83,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 11,1 |
| Sinan Oğan | 10 | 5,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %85,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 159 | 85,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 15,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %62,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 117 | 62,6 |
| MHP | 18 | 9,6 |
| İYİ PARTİ | 14 | 7,5 |
| CHP | 11 | 5,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,8 |
| BBP | 6 | 3,2 |
| AP | 5 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| ANAP | 1 | 0,5 |