Pınaryaka Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Pınaryaka Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 232 kişi (TÜİK).
Pınaryaka Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Pınaryaka Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Pınaryaka Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 232 kişidir. 2013 yılında 271 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,0 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Pınaryaka Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Pınaryaka Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 232 kişidir. 2013 yılında 271 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı.
Pınaryaka Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Pınaryaka Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 232 | -10,4 |
| 2021 | 259 | -12,2 |
| 2020 | 295 | -2,0 |
| 2019 | 301 | 7,9 |
| 2018 | 279 | 14,3 |
| 2017 | 244 | -3,6 |
| 2016 | 253 | -9,3 |
| 2015 | 279 | -8,5 |
| 2014 | 305 | 12,5 |
| 2013 | 271 | - |
Pınaryaka Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Pınaryaka Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Pınaryaka Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %45,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 97 | 45,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 89 | 41,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 5,6 |
| Salih Koç | MİLLET | 4 | 1,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %33,0 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Tevfik Eren (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 70 | 33,0 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 62 | 29,2 |
| İzzet Demircioğlu | CHP | 55 | 25,9 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 15 | 7,1 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 5 | 2,4 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Zekai Soysal | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Avni Akkoç | SAADET | 1 | 0,5 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %38,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 81 | 38,0 |
| CHP | 57 | 26,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 49 | 23,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 5,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| SAADET | 3 | 1,4 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
Pınaryaka Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Pınaryaka Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %71,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 71,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 24,5 |
| Sinan Oğan | 8 | 4,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %73,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 73,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 26,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %47,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 47,6 |
| İYİ PARTİ | 33 | 17,5 |
| MHP | 29 | 15,3 |
| CHP | 19 | 10,1 |
| BBP | 7 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| ANAP | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |