Fındıklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Fındıklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 291 kişi (TÜİK).
Fındıklı Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fındıklı Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fındıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2013 yılında 234 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,6 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Fındıklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fındıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2013 yılında 234 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,4 arttı.
Fındıklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Fındıklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 291 | 6,2 |
| 2021 | 274 | 0,0 |
| 2020 | 274 | 2,2 |
| 2019 | 268 | 0,0 |
| 2018 | 268 | 14,5 |
| 2017 | 234 | 0,9 |
| 2016 | 232 | 0,9 |
| 2015 | 230 | -2,1 |
| 2014 | 235 | 0,4 |
| 2013 | 234 | - |
Fındıklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fındıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fındıklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %59,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 173 | 59,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 63 | 21,8 |
| Nazif Kara | DP | 33 | 11,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 9 | 3,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %35,6 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu (DP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 106 | 35,6 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 97 | 32,5 |
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 42 | 14,1 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 18 | 6,0 |
| Nail Kocaman | Bağımsız | 18 | 6,0 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 6 | 2,0 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 2 | 0,7 |
| Mecit Akgüç | DEM Parti | 2 | 0,7 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 2 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %43,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,2 ile DP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 121 | 43,8 |
| DP | 64 | 23,2 |
| AK PARTİ | 54 | 19,6 |
| İYİ PARTİ | 16 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,8 |
| BTP | 3 | 1,1 |
| DSP | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |
Fındıklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fındıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %56,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 129 | 56,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 36,0 |
| Sinan Oğan | 14 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %58,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 130 | 58,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 92 | 41,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %27,4 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %26,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 62 | 27,4 |
| CHP | 60 | 26,6 |
| AK PARTİ | 53 | 23,4 |
| MHP | 22 | 9,7 |
| MEMLEKET | 6 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,8 |