Hamzalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Hamzalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 167 kişi (TÜİK).
Hamzalı Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hamzalı Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %42,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,6 ile Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu (DP) aldı.
Temel Bilgiler
Hamzalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %42,7 arttı.
Hamzalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hamzalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 167 | 21,0 |
| 2021 | 138 | -6,8 |
| 2020 | 148 | -8,1 |
| 2019 | 161 | -4,2 |
| 2018 | 168 | 29,2 |
| 2017 | 130 | 12,1 |
| 2016 | 116 | -1,7 |
| 2015 | 118 | 0,0 |
| 2014 | 118 | 0,9 |
| 2013 | 117 | - |
Hamzalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hamzalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 60 | 45,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 41 | 31,1 |
| Nazif Kara | DP | 20 | 15,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 3,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,8 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,8 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %40,6 ile Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu (DP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 52 | 40,6 |
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 47 | 36,7 |
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 16 | 12,5 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 5 | 3,9 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| Orhan Hayri Şener | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 1 | 0,8 |
| Hilal Önder Bağsar | MİLLET | 1 | 0,8 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %38,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,9 ile DP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 50 | 38,8 |
| DP | 45 | 34,9 |
| CHP | 19 | 14,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
Hamzalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %59,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 59,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 30,4 |
| Sinan Oğan | 13 | 9,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %39,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 39,0 |
| İYİ PARTİ | 31 | 22,8 |
| MHP | 21 | 15,4 |
| CHP | 13 | 9,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,4 |
| ANAP | 5 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| AB | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |