Gazi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Gazi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.783 kişi (TÜİK).
Gazi Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gazi Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.783 kişidir. 2007 yılında 8.167 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,4 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gazi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.783 kişidir. 2007 yılında 8.167 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,3 arttı.
Gazi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gazi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.783 | 2,2 |
| 2021 | 11.532 | -0,1 |
| 2020 | 11.538 | 1,5 |
| 2019 | 11.372 | 0,6 |
| 2018 | 11.307 | 2,3 |
| 2017 | 11.055 | 2,9 |
| 2016 | 10.748 | 4,4 |
| 2015 | 10.295 | 2,9 |
| 2014 | 10.001 | 2,4 |
| 2013 | 9.766 | 3,7 |
| 2012 | 9.421 | 3,3 |
| 2011 | 9.121 | 3,1 |
| 2010 | 8.851 | 5,2 |
| 2009 | 8.411 | 2,1 |
| 2008 | 8.241 | 0,9 |
| 2007 | 8.167 | - |
Gazi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gazi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.714, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %41,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.760 | 41,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.395 | 36,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 649 | 9,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 286 | 4,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 182 | 2,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 123 | 1,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 117 | 1,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 29 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 16 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 11 | 0,2 |
| Diğer (13) | 49 | 0,8 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.714, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %34,4 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,4 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Özkan | AK PARTİ | 2.277 | 34,4 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 2.209 | 33,4 |
| Gönül Avil | CHP | 979 | 14,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 451 | 6,8 |
| Muammer Altun | SAADET | 270 | 4,1 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 118 | 1,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 108 | 1,6 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 68 | 1,0 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 67 | 1,0 |
| Ercüment Tezel | VATAN PARTİSİ | 17 | 0,3 |
| Diğer (7) | 48 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.714, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %36,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.365 | 36,0 |
| İYİ PARTİ | 1.779 | 27,1 |
| CHP | 1.200 | 18,3 |
| YENİDEN REFAH | 449 | 6,8 |
| SAADET | 253 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 222 | 3,4 |
| DEM Parti | 120 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 56 | 0,8 |
| DP | 21 | 0,3 |
| MEMLEKET | 17 | 0,3 |
| Diğer (9) | 78 | 1,2 |
Gazi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.606, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %57,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.437 | 57,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.646 | 34,4 |
| Sinan Oğan | 583 | 7,6 |
| Muharrem İnce | 23 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.617, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.518 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.903 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.606, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.269 | 42,6 |
| CHP | 1.283 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 1.027 | 13,4 |
| MHP | 802 | 10,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 342 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 271 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 258 | 3,4 |
| MEMLEKET | 111 | 1,4 |
| TİP | 52 | 0,7 |
| BBP | 38 | 0,5 |
| Diğer (14) | 130 | 1,7 |