Emirsultan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Emirsultan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.980 kişi (TÜİK).
Emirsultan Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emirsultan Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emirsultan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.980 kişidir. 2007 yılında 7.035 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,8 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Emirsultan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emirsultan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.980 kişidir. 2007 yılında 7.035 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,4 arttı.
Emirsultan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Emirsultan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.980 | -0,5 |
| 2021 | 8.022 | 0,9 |
| 2020 | 7.948 | 0,1 |
| 2019 | 7.938 | -0,7 |
| 2018 | 7.995 | 2,3 |
| 2017 | 7.815 | 2,7 |
| 2016 | 7.606 | 5,0 |
| 2015 | 7.247 | 3,5 |
| 2014 | 7.001 | 2,4 |
| 2013 | 6.838 | 1,6 |
| 2012 | 6.732 | 1,0 |
| 2011 | 6.665 | -3,0 |
| 2010 | 6.872 | 2,4 |
| 2009 | 6.708 | -2,1 |
| 2008 | 6.851 | -2,6 |
| 2007 | 7.035 | - |
Emirsultan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emirsultan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emirsultan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.955, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %42,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.907 | 42,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.498 | 33,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 584 | 12,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 165 | 3,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 151 | 3,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 78 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 78 | 1,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 29 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 12 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 7 | 0,1 |
| Diğer (12) | 26 | 0,6 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.955, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %37,8 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,8 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 1.689 | 37,8 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 1.241 | 27,8 |
| Gönül Avil | CHP | 874 | 19,6 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 215 | 4,8 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 134 | 3,0 |
| Muammer Altun | SAADET | 125 | 2,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 65 | 1,4 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 44 | 1,0 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 39 | 0,9 |
| Dilek Köksalmış | DP | 14 | 0,3 |
| Diğer (6) | 31 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.955, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %29,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.329 | 29,9 |
| İYİ PARTİ | 1.314 | 29,5 |
| CHP | 1.040 | 23,4 |
| YENİDEN REFAH | 221 | 5,0 |
| DEM Parti | 149 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 137 | 3,1 |
| SAADET | 117 | 2,6 |
| DEVA PARTİSİ | 47 | 1,1 |
| MEMLEKET | 21 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,4 |
| Diğer (9) | 59 | 1,3 |
Emirsultan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emirsultan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.891, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %48,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.559 | 48,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.258 | 42,9 |
| Sinan Oğan | 415 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 32 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.896, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %51,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.588 | 51,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.431 | 48,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.891, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %36,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.913 | 36,6 |
| CHP | 1.065 | 20,4 |
| İYİ PARTİ | 802 | 15,3 |
| MHP | 464 | 8,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 363 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 183 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 140 | 2,7 |
| MEMLEKET | 77 | 1,5 |
| BBP | 44 | 0,8 |
| TİP | 41 | 0,8 |
| Diğer (12) | 92 | 1,8 |