Gençali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Gençali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 165 kişi (TÜİK).
Gençali Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gençali Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 165 kişidir. 2013 yılında 216 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gençali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 165 kişidir. 2013 yılında 216 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,6 azaldı.
Gençali Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gençali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 165 | -12,7 |
| 2021 | 189 | -3,1 |
| 2020 | 195 | -2,5 |
| 2019 | 200 | -4,3 |
| 2018 | 209 | 4,5 |
| 2017 | 200 | 1,0 |
| 2016 | 198 | -4,8 |
| 2015 | 208 | -2,8 |
| 2014 | 214 | -0,9 |
| 2013 | 216 | - |
Gençali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gençali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %49,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 58 | 49,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 52 | 44,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,8 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %43,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %39,8 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 51 | 43,2 |
| Levent Çağlancı | MHP | 47 | 39,8 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 12 | 10,2 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 3 | 2,5 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 2 | 1,7 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %46,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 52 | 46,0 |
| MHP | 41 | 36,3 |
| İYİ PARTİ | 9 | 8,0 |
| Bağımsız | 7 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Gençali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %74,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 74,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 16,8 |
| Sinan Oğan | 10 | 8,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %79,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 99 | 79,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 20,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 46,3 |
| MHP | 27 | 22,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 9,9 |
| CHP | 11 | 9,1 |
| MEMLEKET | 3 | 2,5 |
| ANAP | 3 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |