Ömerler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Ömerler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 409 kişi (TÜİK).
Ömerler Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ömerler Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ömerler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 409 kişidir. 2013 yılında 458 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ömerler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ömerler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 409 kişidir. 2013 yılında 458 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,7 azaldı.
Ömerler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ömerler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 409 | -6,2 |
| 2021 | 436 | -8,6 |
| 2020 | 477 | -1,0 |
| 2019 | 482 | 4,3 |
| 2018 | 462 | -2,1 |
| 2017 | 472 | -1,3 |
| 2016 | 478 | -1,4 |
| 2015 | 485 | -0,6 |
| 2014 | 488 | 6,6 |
| 2013 | 458 | - |
Ömerler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ömerler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ömerler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 359, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %50,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 165 | 50,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 140 | 43,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 359, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %59,3 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 188 | 59,3 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 102 | 32,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 9 | 2,8 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 1,3 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 4 | 1,3 |
| Ali Rıza Kızıltepe | MİLLET | 3 | 0,9 |
| Ogün Eratalay | TKP | 2 | 0,6 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,3 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 359, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %61,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 198 | 61,3 |
| CHP | 100 | 31,0 |
| İYİ PARTİ | 13 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| SAADET | 4 | 1,2 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Ömerler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ömerler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 360, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %76,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 244 | 76,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 15,1 |
| Sinan Oğan | 26 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 361, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %80,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 258 | 80,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 19,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 360, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %40,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 127 | 40,1 |
| MHP | 96 | 30,3 |
| CHP | 27 | 8,5 |
| İYİ PARTİ | 23 | 7,3 |
| BBP | 12 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,9 |
| AP | 6 | 1,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,9 |
| AB | 2 | 0,6 |
| Diğer (4) | 4 | 1,3 |