Geynik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Geynik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 144 kişi (TÜİK).
Geynik Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Geynik Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Geynik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 144 kişidir. 2013 yılında 201 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 10,33 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 144 |
Geynik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Geynik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 144 kişidir. 2013 yılında 201 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,4 azaldı.
Geynik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Geynik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 144 | -3,4 |
| 2021 | 149 | -7,5 |
| 2020 | 161 | -4,2 |
| 2019 | 168 | 3,1 |
| 2018 | 163 | -3,0 |
| 2017 | 168 | -9,7 |
| 2016 | 186 | -4,6 |
| 2015 | 195 | -4,9 |
| 2014 | 205 | 2,0 |
| 2013 | 201 | - |
Geynik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Geynik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Geynik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %53,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 60 | 53,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 27 | 23,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 17 | 15,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,9 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,9 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,9 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %50,0 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 55 | 50,0 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 36 | 32,7 |
| Mustafa Oktay | CHP | 12 | 10,9 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 3 | 2,7 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| Filiz Dumludağ | HKP | 2 | 1,8 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,7 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 50,0 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 28,7 |
| CHP | 18 | 16,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Geynik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Geynik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %72,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 18,8 |
| Sinan Oğan | 8 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %82,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 82,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 17,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %50,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 50,9 |
| CHP | 17 | 14,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 7,9 |
| MHP | 5 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,5 |
| AP | 3 | 2,6 |
| SOL PARTİ | 2 | 1,8 |
| BBP | 2 | 1,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| Diğer (4) | 4 | 3,5 |