Ericek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Ericek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 135 kişi (TÜİK).
Ericek Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ericek Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ericek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 135 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,4 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,82 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 135 |
Ericek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ericek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 135 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,2 azaldı.
Ericek Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ericek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 135 | -2,9 |
| 2021 | 139 | -2,1 |
| 2020 | 142 | 2,9 |
| 2019 | 138 | -11,5 |
| 2018 | 156 | 9,1 |
| 2017 | 143 | -21,4 |
| 2016 | 182 | -2,7 |
| 2015 | 187 | -6,0 |
| 2014 | 199 | 0,0 |
| 2013 | 199 | - |
Ericek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ericek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ericek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %57,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,8 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 151 | 57,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 52 | 19,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 51 | 19,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,4 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %53,4 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 143 | 53,4 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 103 | 38,4 |
| Mustafa Oktay | CHP | 13 | 4,8 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 2 | 0,8 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %53,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 142 | 53,6 |
| YENİDEN REFAH | 95 | 35,9 |
| CHP | 15 | 5,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Ericek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ericek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %85,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 117 | 85,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %91,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 121 | 91,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 9,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %63,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 63,7 |
| MHP | 25 | 18,5 |
| CHP | 7 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,2 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| HKP | 1 | 0,7 |