Güller Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Güller Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 134 kişi (TÜİK).
Güller Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güller Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 169 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,962 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 134 |
Güller Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 169 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,7 azaldı.
Güller Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güller Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 134 | -5,0 |
| 2021 | 141 | 2,2 |
| 2020 | 138 | -2,8 |
| 2019 | 142 | 0,7 |
| 2018 | 141 | 0,7 |
| 2017 | 140 | -9,1 |
| 2016 | 154 | 0,0 |
| 2015 | 154 | -4,3 |
| 2014 | 161 | -4,7 |
| 2013 | 169 | - |
Güller Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güller Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %42,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 47 | 42,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 43 | 39,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 6,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 4,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 3,6 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,9 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,9 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %35,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 39 | 35,1 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 33 | 29,7 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 17 | 15,3 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 6 | 5,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 3,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 2,7 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 2,7 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 1,8 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %44,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 47 | 44,3 |
| MHP | 29 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 17 | 16,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 6,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| MİLLET | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Güller Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %58,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 7 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %64,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 64,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 35,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %38,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 38,9 |
| MHP | 19 | 21,1 |
| İYİ PARTİ | 15 | 16,7 |
| CHP | 11 | 12,2 |
| MEMLEKET | 3 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,2 |
| HAK-PAR | 1 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,1 |
| BBP | 1 | 1,1 |
| ANAP | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |