Kapaklıoluk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kapaklıoluk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 110 kişi (TÜİK).
Kapaklıoluk Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kapaklıoluk Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kapaklıoluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 130 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,211 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 110 |
Kapaklıoluk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kapaklıoluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 130 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,4 azaldı.
Kapaklıoluk Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kapaklıoluk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 110 | -2,7 |
| 2021 | 113 | -5,0 |
| 2020 | 119 | -1,7 |
| 2019 | 121 | -4,7 |
| 2018 | 127 | 5,8 |
| 2017 | 120 | -9,1 |
| 2016 | 132 | 3,9 |
| 2015 | 127 | 0,0 |
| 2014 | 127 | -2,3 |
| 2013 | 130 | - |
Kapaklıoluk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kapaklıoluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kapaklıoluk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %42,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 39 | 42,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 35 | 38,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 9 | 9,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 2,2 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 1,1 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %48,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %30,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 43 | 48,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 27 | 30,3 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 9 | 10,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 4 | 4,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 2,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,1 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 1,1 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %48,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 43 | 48,3 |
| MHP | 23 | 25,8 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 11,2 |
| İYİ PARTİ | 5 | 5,6 |
| SAADET | 4 | 4,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 1,1 |
Kapaklıoluk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kapaklıoluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %74,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 21,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 23,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %40,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 40,6 |
| MHP | 24 | 25,0 |
| CHP | 14 | 14,6 |
| İYİ PARTİ | 8 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 4,2 |
| BBP | 2 | 2,1 |
| HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |