Günalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Günalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Günalan Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Günalan Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Günalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 91 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %63,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,1 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Günalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Günalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 91 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %63,7 arttı.
Günalan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Günalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -2,0 |
| 2021 | 152 | -6,7 |
| 2020 | 163 | -7,9 |
| 2019 | 177 | -9,2 |
| 2018 | 195 | 22,6 |
| 2017 | 159 | -10,7 |
| 2016 | 178 | -1,7 |
| 2015 | 181 | 1,1 |
| 2014 | 179 | 3,5 |
| 2013 | 173 | 19,3 |
| 2012 | 145 | -10,5 |
| 2011 | 162 | 12,5 |
| 2010 | 144 | -17,2 |
| 2009 | 174 | -1,1 |
| 2008 | 176 | 93,4 |
| 2007 | 91 | - |
Günalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Günalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Günalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %78,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %16,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 89 | 78,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 19 | 16,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %70,1 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %11,1 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 82 | 70,1 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 13 | 11,1 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 12 | 10,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 3 | 2,6 |
| Recai Canoruç | ANAP | 3 | 2,6 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Özgür Gürtan | HKP | 1 | 0,8 |
| Aziz Er | YTP | 1 | 0,8 |
| Selim Akgül | SAADET | 1 | 0,8 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %67,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 79 | 67,0 |
| MHP | 16 | 13,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 7,6 |
| İYİ PARTİ | 5 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| ANAP | 2 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| TİP | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Günalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Günalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %63,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 63,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 30,7 |
| Sinan Oğan | 8 | 6,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %67,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %32,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 86 | 67,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 32,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %38,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 50 | 38,8 |
| İYİ PARTİ | 31 | 24,0 |
| AK PARTİ | 30 | 23,3 |
| MHP | 6 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,1 |
| MEMLEKET | 2 | 1,6 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |