Ahiboz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Ahiboz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 220 kişi (TÜİK).
Ahiboz Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ahiboz Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ahiboz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 220 kişidir. 2007 yılında 405 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,4 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ahiboz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ahiboz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 220 kişidir. 2007 yılında 405 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,7 azaldı.
Ahiboz Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ahiboz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 220 | -6,8 |
| 2021 | 236 | -1,7 |
| 2020 | 240 | -6,6 |
| 2019 | 257 | -6,5 |
| 2018 | 275 | 8,7 |
| 2017 | 253 | -12,5 |
| 2016 | 289 | 0,7 |
| 2015 | 287 | -3,0 |
| 2014 | 296 | -11,4 |
| 2013 | 334 | -10,0 |
| 2012 | 371 | 4,5 |
| 2011 | 355 | -5,3 |
| 2010 | 375 | -3,1 |
| 2009 | 387 | -2,0 |
| 2008 | 395 | -2,5 |
| 2007 | 405 | - |
Ahiboz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ahiboz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ahiboz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %68,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 114 | 68,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 38 | 22,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %60,4 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %14,8 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 102 | 60,4 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 25 | 14,8 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 22 | 13,0 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 7 | 4,1 |
| Selim Akgül | SAADET | 5 | 3,0 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 4 | 2,4 |
| Recai Canoruç | ANAP | 2 | 1,2 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %59,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 98 | 59,8 |
| MHP | 19 | 11,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 17 | 10,4 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,7 |
| MEMLEKET | 4 | 2,4 |
| SAADET | 4 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| ANAP | 1 | 0,6 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,8 |
Ahiboz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ahiboz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %51,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 51,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75 | 44,1 |
| Sinan Oğan | 7 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %52,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 52,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 74 | 47,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %36,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 36,0 |
| CHP | 40 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 21 | 12,8 |
| MHP | 15 | 9,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 5,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 4,9 |
| BBP | 5 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| AP | 2 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |