Güvem Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Güvem Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 195 kişi (TÜİK).
Güvem Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güvem Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güvem Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2013 yılında 212 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 34,043 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 195 |
Güvem Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güvem Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2013 yılında 212 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,0 azaldı.
Güvem Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güvem Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 195 | 6,6 |
| 2021 | 183 | 0,5 |
| 2020 | 182 | 1,1 |
| 2019 | 180 | -1,1 |
| 2018 | 182 | 9,0 |
| 2017 | 167 | -5,1 |
| 2016 | 176 | -3,3 |
| 2015 | 182 | -3,2 |
| 2014 | 188 | -11,3 |
| 2013 | 212 | - |
Güvem Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güvem Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güvem Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %60,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 100 | 60,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 36 | 21,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 6,0 |
| Nasır Yıldız | Bağımsız | 9 | 5,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 3,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %47,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %19,9 ile İsa Söğüt (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 74 | 47,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 31 | 19,9 |
| Şükrü Erdem | CHP | 29 | 18,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 12 | 7,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 4 | 2,6 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 3 | 1,9 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %51,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %18,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 82 | 51,6 |
| İYİ PARTİ | 30 | 18,9 |
| CHP | 26 | 16,4 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 6,9 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Güvem Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güvem Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %75,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 120 | 75,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 15,1 |
| Sinan Oğan | 14 | 8,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %79,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 128 | 79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 20,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %49,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 83 | 49,7 |
| MHP | 34 | 20,4 |
| CHP | 17 | 10,2 |
| İYİ PARTİ | 16 | 9,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| BBP | 2 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |