Hacıhasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Hacıhasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 584 kişi (TÜİK).
Hacıhasan Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıhasan Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıhasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 584 kişidir. 2007 yılında 397 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %47,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacıhasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıhasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 584 kişidir. 2007 yılında 397 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %47,1 arttı.
Hacıhasan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacıhasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 584 | 0,9 |
| 2021 | 579 | 1,0 |
| 2020 | 573 | 4,2 |
| 2019 | 550 | -0,7 |
| 2018 | 554 | 6,9 |
| 2017 | 518 | 5,7 |
| 2016 | 490 | -1,2 |
| 2015 | 496 | 2,5 |
| 2014 | 484 | 1,9 |
| 2013 | 475 | 3,0 |
| 2012 | 461 | 3,4 |
| 2011 | 446 | -2,0 |
| 2010 | 455 | -3,0 |
| 2009 | 469 | 5,2 |
| 2008 | 446 | 12,3 |
| 2007 | 397 | - |
Hacıhasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıhasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıhasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 480, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %58,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 229 | 58,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 126 | 32,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 3,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,0 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 480, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %39,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %27,9 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 152 | 39,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 108 | 27,9 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 87 | 22,5 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 12 | 3,1 |
| Selim Akgül | SAADET | 6 | 1,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 1,0 |
| Adnan Akpolat | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| İhsan Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Diğer (6) | 6 | 1,6 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 480, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %36,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,7 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 141 | 36,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 91 | 23,7 |
| CHP | 88 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 22 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 3,1 |
| SAADET | 7 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 4 | 1,0 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| MİLLET | 3 | 0,8 |
| Diğer (5) | 7 | 1,8 |
Hacıhasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıhasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 466, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 295 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 129 | 29,0 |
| Sinan Oğan | 21 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %68,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 300 | 68,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 139 | 31,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 466, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %52,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 230 | 52,3 |
| CHP | 76 | 17,3 |
| İYİ PARTİ | 43 | 9,8 |
| MHP | 41 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,5 |
| BBP | 8 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |