Hacımuslu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Hacımuslu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 141 kişi (TÜİK).
Hacımuslu Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacımuslu Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacımuslu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,6 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacımuslu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacımuslu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,7 azaldı.
Hacımuslu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hacımuslu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 141 | -10,8 |
| 2021 | 158 | -20,6 |
| 2020 | 199 | -7,9 |
| 2019 | 216 | -6,1 |
| 2018 | 230 | 81,1 |
| 2017 | 127 | 1,6 |
| 2016 | 125 | 10,6 |
| 2015 | 113 | -19,3 |
| 2014 | 140 | -1,4 |
| 2013 | 142 | - |
Hacımuslu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacımuslu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacımuslu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %64,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 72 | 64,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 33 | 29,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,9 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,9 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,9 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 1 | 0,9 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %48,6 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 53 | 48,6 |
| Levent Çağlancı | MHP | 43 | 39,5 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 9 | 8,3 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,9 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 1 | 0,9 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %43,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 48 | 43,6 |
| MHP | 42 | 38,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 10,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,7 |
| BTP | 3 | 2,7 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Hacımuslu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacımuslu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %61,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 61,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 33,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 42,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %42,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 50 | 42,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 21 | 17,9 |
| CHP | 15 | 12,8 |
| MHP | 10 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 6,0 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| AP | 3 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |