İçören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı İçören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 246 kişi (TÜİK).
İçören Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İçören Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İçören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 246 kişidir. 2007 yılında 198 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,1 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,921 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 246 |
İçören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İçören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 246 kişidir. 2007 yılında 198 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,2 arttı.
İçören Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İçören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 246 | -15,5 |
| 2021 | 291 | -12,3 |
| 2020 | 332 | -2,4 |
| 2019 | 340 | -6,8 |
| 2018 | 365 | 45,4 |
| 2017 | 251 | -3,1 |
| 2016 | 259 | 3,2 |
| 2015 | 251 | 3,3 |
| 2014 | 243 | -7,6 |
| 2013 | 263 | 17,4 |
| 2012 | 224 | 1,4 |
| 2011 | 221 | 1,4 |
| 2010 | 218 | -9,5 |
| 2009 | 241 | 1,3 |
| 2008 | 238 | 20,2 |
| 2007 | 198 | - |
İçören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İçören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İçören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %59,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 117 | 59,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 74 | 37,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %65,1 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 127 | 65,1 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 61 | 31,3 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Arda Yavuz | TKP | 1 | 0,5 |
| Emre Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %65,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 125 | 65,5 |
| CHP | 59 | 30,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
İçören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İçören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %75,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 155 | 75,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 18,5 |
| Sinan Oğan | 11 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %77,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 155 | 77,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 22,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %59,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 121 | 59,3 |
| MHP | 37 | 18,1 |
| CHP | 17 | 8,3 |
| İYİ PARTİ | 13 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| TİP | 2 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,5 |