İnceğiz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)

Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı İnceğiz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 45 kişi (TÜİK).

İnceğiz Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnceğiz Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnceğiz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 45 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,3 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 14,82 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kahramankazan

Nüfus (2022)

45

İnceğiz Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre İnceğiz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 45 kişidir. 2013 yılında 38 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,4 arttı.

İnceğiz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre İnceğiz Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 45 4,7
2021 43 10,3
2020 39 -4,9
2019 41 -10,9
2018 46 21,1
2017 38 -5,0
2016 40 -2,4
2015 41 5,1
2014 39 2,6
2013 38 -

İnceğiz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnceğiz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnceğiz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %111,8. En çok oyu %73,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 41 73,2
Mansur Yavaş CHP 13 23,2
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 1 1,8
Cafer Güneş SAADET 1 1,8

Kahramankazan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %111,8. En çok oyu %67,3 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Serhat Oğuz AK PARTİ 37 67,3
Selim Çırpanoğlu CHP 15 27,3
Mehmet Ali Uysal YENİDEN REFAH 2 3,6
Mehmet Zeki Kaplan DEVA PARTİSİ 1 1,8

Kahramankazan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %111,8. En çok oyu %70,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,4 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 39 70,9
CHP 9 16,4
YENİDEN REFAH 3 5,5
DEVA PARTİSİ 2 3,6
İYİ PARTİ 1 1,8
SAADET 1 1,8

İnceğiz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnceğiz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %114,0. En çok oyu %77,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 38 77,5
Kemal Kılıçdaroğlu 7 14,3
Sinan Oğan 4 8,2

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %114,0. En çok oyu %91,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 45 91,8
Kemal Kılıçdaroğlu 4 8,2

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %114,0. En çok oyu %41,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %37,5 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
MHP 20 41,7
AK PARTİ 18 37,5
İYİ PARTİ 6 12,5
YENİDEN REFAH 2 4,2
CHP 1 2,1
ZAFER PARTİSİ 1 2,1

Haritalar

İnceğiz Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kahramankazan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik