İncirlik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı İncirlik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 52 kişi (TÜİK).
İncirlik Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İncirlik Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İncirlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 52 kişidir. 2007 yılında 47 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,1 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İncirlik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İncirlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 52 kişidir. 2007 yılında 47 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,6 arttı.
İncirlik Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İncirlik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 52 | 0,0 |
| 2021 | 52 | 0,0 |
| 2020 | 52 | 20,9 |
| 2019 | 43 | -4,4 |
| 2018 | 45 | 7,1 |
| 2017 | 42 | -2,3 |
| 2016 | 43 | 2,4 |
| 2015 | 42 | 20,0 |
| 2014 | 35 | 2,9 |
| 2013 | 34 | -8,1 |
| 2012 | 37 | -2,6 |
| 2011 | 38 | -11,6 |
| 2010 | 43 | 13,2 |
| 2009 | 38 | 0,0 |
| 2008 | 38 | -19,1 |
| 2007 | 47 | - |
İncirlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İncirlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İncirlik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %70,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 70,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 15 | 29,4 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %76,1 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 35 | 76,1 |
| Veysel Alkan | CHP | 10 | 21,7 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 1 | 2,2 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %74,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 74,5 |
| CHP | 10 | 21,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,1 |
İncirlik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İncirlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %110,6. En çok oyu %67,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 67,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 26,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 5,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %110,6. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 30,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %110,6. En çok oyu %49,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 25 | 49,0 |
| CHP | 14 | 27,4 |
| MHP | 8 | 15,7 |
| BBP | 2 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,9 |