İlyakut Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı İlyakut Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 259 kişi (TÜİK).
İlyakut Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İlyakut Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İlyakut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2007 yılında 243 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,0 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İlyakut Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İlyakut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2007 yılında 243 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,6 arttı.
İlyakut Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İlyakut Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 259 | 0,4 |
| 2021 | 258 | -4,1 |
| 2020 | 269 | 0,0 |
| 2019 | 269 | 1,1 |
| 2018 | 266 | 3,5 |
| 2017 | 257 | -3,4 |
| 2016 | 266 | 0,4 |
| 2015 | 265 | -3,3 |
| 2014 | 274 | -1,4 |
| 2013 | 278 | 22,5 |
| 2012 | 227 | -5,0 |
| 2011 | 239 | -5,2 |
| 2010 | 252 | -3,4 |
| 2009 | 261 | 17,6 |
| 2008 | 222 | -8,6 |
| 2007 | 243 | - |
İlyakut Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İlyakut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İlyakut Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %47,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 92 | 47,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 79 | 40,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 9 | 4,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 3,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %48,0 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 94 | 48,0 |
| Veysel Alkan | CHP | 67 | 34,2 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 17 | 8,7 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 8 | 4,1 |
| Ubeydullah Çakır | HÜDA PAR | 3 | 1,5 |
| Harun Gülmez | DP | 3 | 1,5 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %45,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 45,7 |
| CHP | 66 | 35,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 7,5 |
| DEM Parti | 12 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
İlyakut Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İlyakut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 218, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 123 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 32,5 |
| Sinan Oğan | 11 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 218, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %65,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 130 | 65,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 69 | 34,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 218, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %35,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 35,5 |
| MHP | 47 | 23,1 |
| CHP | 28 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 25 | 12,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 16 | 7,9 |
| BBP | 3 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,5 |