İnebeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Evren, Ankara)
Ankara ili Evren ilçesine bağlı İnebeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 82 kişi (TÜİK).
İnebeyli Mahallesi, Ankara ilinin Evren ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnebeyli Mahallesi'nin haritası, Evren ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnebeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2013 yılında 97 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,7 ile Arif Güçlü (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İnebeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İnebeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2013 yılında 97 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,5 azaldı.
İnebeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İnebeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 82 | -3,5 |
| 2021 | 85 | -4,5 |
| 2020 | 89 | -17,6 |
| 2019 | 108 | -13,6 |
| 2018 | 125 | 68,9 |
| 2017 | 74 | -8,6 |
| 2016 | 81 | 2,5 |
| 2015 | 79 | -4,8 |
| 2014 | 83 | -14,4 |
| 2013 | 97 | - |
İnebeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnebeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnebeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %56,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 42 | 56,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 31 | 41,9 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 1,4 |
Evren Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %50,7 ile Arif Güçlü (CHP) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Hüsamettin Ünsal (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Arif Güçlü | CHP | 37 | 50,7 |
| Hüsamettin Ünsal | AK PARTİ | 28 | 38,4 |
| İsmail Ekici | BÜYÜK BİRLİK | 7 | 9,6 |
| Veysel Kazel | BTP | 1 | 1,4 |
Evren Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %52,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 41 | 52,6 |
| AK PARTİ | 30 | 38,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 7,7 |
| BTP | 1 | 1,3 |
İnebeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnebeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %71,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 71,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 27,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 28,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %43,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 43,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 18,8 |
| MHP | 8 | 12,5 |
| CHP | 8 | 12,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,1 |
| MEMLEKET | 1 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,6 |
| AB | 1 | 1,6 |
| AP | 1 | 1,6 |