İnler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı İnler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 338 kişi (TÜİK).
İnler Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnler Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 338 kişidir. 2013 yılında 425 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İnler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İnler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 338 kişidir. 2013 yılında 425 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,5 azaldı.
İnler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İnler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 338 | -6,6 |
| 2021 | 362 | -3,5 |
| 2020 | 375 | -1,6 |
| 2019 | 381 | -2,3 |
| 2018 | 390 | 0,0 |
| 2017 | 390 | -0,8 |
| 2016 | 393 | -1,3 |
| 2015 | 398 | -15,7 |
| 2014 | 472 | 11,1 |
| 2013 | 425 | - |
İnler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %68,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 196 | 68,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 60 | 20,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 4,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 10 | 3,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %62,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %16,4 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 175 | 62,3 |
| Levent Çağlancı | MHP | 46 | 16,4 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 39 | 13,9 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 10 | 3,6 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 2 | 0,7 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,4 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,4 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 343, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %68,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 187 | 68,0 |
| MHP | 36 | 13,1 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,8 |
| SAADET | 5 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 2 | 0,7 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
İnler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %79,7. En çok oyu %66,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 31,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 1,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %64,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 64,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 35,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %79,7. En çok oyu %56,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,3 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 128 | 56,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 46 | 20,3 |
| CHP | 26 | 11,4 |
| MHP | 8 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| AB | 2 | 0,9 |
| ANAP | 2 | 0,9 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,8 |