İshaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı İshaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 80 kişi (TÜİK).
İshaklar Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İshaklar Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İshaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 80 kişidir. 2013 yılında 100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,6 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İshaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İshaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 80 kişidir. 2013 yılında 100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,0 azaldı.
İshaklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İshaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 80 | -1,2 |
| 2021 | 81 | 3,8 |
| 2020 | 78 | -6,0 |
| 2019 | 83 | -5,7 |
| 2018 | 88 | 2,3 |
| 2017 | 86 | 0,0 |
| 2016 | 86 | -5,5 |
| 2015 | 91 | 1,1 |
| 2014 | 90 | -10,0 |
| 2013 | 100 | - |
İshaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İshaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İshaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %52,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 32 | 52,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 24 | 39,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 6,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %45,6 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı, ikinci sırada %38,6 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 26 | 45,6 |
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 22 | 38,6 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 8 | 14,0 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 1 | 1,8 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %44,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 25 | 44,6 |
| CHP | 21 | 37,5 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 16,1 |
| BTP | 1 | 1,8 |
İshaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İshaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %86,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 86,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 8,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %86,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 86,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 13,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %60,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 60,0 |
| MHP | 15 | 21,4 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,3 |
| AP | 2 | 2,9 |
| CHP | 1 | 1,4 |