Karaca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Karaca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 167 kişi (TÜİK).
Karaca Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karaca Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karaca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2007 yılında 278 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,9 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karaca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karaca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2007 yılında 278 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,9 azaldı.
Karaca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karaca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 167 | -2,3 |
| 2021 | 171 | -1,2 |
| 2020 | 173 | -6,5 |
| 2019 | 185 | -2,1 |
| 2018 | 189 | -0,5 |
| 2017 | 190 | 3,8 |
| 2016 | 183 | -6,2 |
| 2015 | 195 | -8,0 |
| 2014 | 212 | -4,1 |
| 2013 | 221 | -8,3 |
| 2012 | 241 | -0,8 |
| 2011 | 243 | -6,5 |
| 2010 | 260 | 0,0 |
| 2009 | 260 | -1,5 |
| 2008 | 264 | -5,0 |
| 2007 | 278 | - |
Karaca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karaca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karaca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %51,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 67 | 51,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 54 | 41,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 3,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,8 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %58,9 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 76 | 58,9 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 45 | 34,9 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Öznur Tosun | DSP | 1 | 0,8 |
| Bekir Şenol | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 1 | 0,8 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %55,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 55,6 |
| CHP | 46 | 36,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,8 |
| SAADET | 2 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
Karaca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karaca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %80,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 80,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 13,6 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %79,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 79,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 20,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %55,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 71 | 55,0 |
| MHP | 17 | 13,2 |
| CHP | 16 | 12,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 7,0 |
| ANAP | 6 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |