Kışmanlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Kışmanlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 176 kişi (TÜİK).
Kışmanlar Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kışmanlar Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kışmanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 176 kişidir. 2013 yılında 202 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kışmanlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kışmanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 176 kişidir. 2013 yılında 202 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,9 azaldı.
Kışmanlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kışmanlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 176 | -0,6 |
| 2021 | 177 | -4,8 |
| 2020 | 186 | 3,3 |
| 2019 | 180 | 7,1 |
| 2018 | 168 | 0,6 |
| 2017 | 167 | -9,7 |
| 2016 | 185 | 2,2 |
| 2015 | 181 | -6,7 |
| 2014 | 194 | -4,0 |
| 2013 | 202 | - |
Kışmanlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kışmanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kışmanlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %53,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 99 | 53,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 65 | 35,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 8,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %54,0 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 102 | 54,0 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 65 | 34,4 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 14 | 7,4 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 3 | 1,6 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Öznur Tosun | DSP | 1 | 0,5 |
| Oğuzhan Üzü | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Bekir Şenol | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| İsmail Barakba | DP | 1 | 0,5 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %53,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 99 | 53,8 |
| CHP | 61 | 33,1 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 8,2 |
| DSP | 2 | 1,1 |
| SAADET | 2 | 1,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Kışmanlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kışmanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %77,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 77,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 19,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %61,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 61,7 |
| MHP | 14 | 9,9 |
| CHP | 12 | 8,5 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,3 |
| ANAP | 3 | 2,1 |
| BBP | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |