Kapullu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Kapullu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 163 kişi (TÜİK).
Kapullu Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kapullu Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kapullu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 163 kişidir. 2013 yılında 177 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,4 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kapullu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kapullu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 163 kişidir. 2013 yılında 177 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 azaldı.
Kapullu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kapullu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 163 | -13,8 |
| 2021 | 189 | 5,0 |
| 2020 | 180 | -1,1 |
| 2019 | 182 | -5,7 |
| 2018 | 193 | 11,6 |
| 2017 | 173 | -28,5 |
| 2016 | 242 | 51,2 |
| 2015 | 160 | -8,0 |
| 2014 | 174 | -1,7 |
| 2013 | 177 | - |
Kapullu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kapullu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kapullu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %58,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 163 | 58,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 96 | 34,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 10 | 3,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %37,4 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 107 | 37,4 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 85 | 29,7 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 80 | 28,0 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 8 | 2,8 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Ali Evren Eryıldız | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Kadir Kurtuluş Yetkin | DSP | 1 | 0,3 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %34,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 99 | 34,7 |
| AK PARTİ | 91 | 31,9 |
| BTP | 42 | 14,7 |
| İYİ PARTİ | 38 | 13,3 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 3,5 |
| MİLLET | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Kapullu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kapullu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %73,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 73,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 17,7 |
| Sinan Oğan | 11 | 8,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 28,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 42,9 |
| İYİ PARTİ | 27 | 21,4 |
| MHP | 25 | 19,8 |
| CHP | 8 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| ANAP | 2 | 1,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |